Zajęcia

Fitness: 

 

Grafik – aktualny od 1 września

Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
10:00 – 10:50           BODYPUMP™
Daria
18:00 – 18:50 TBC
Asia
BODYPUMP™
Kasia
    TBC
Asia
 
19:00 – 19:50 BODY BALANCE
Kasia
ABT
Paulina
BODYPUMP™
Kasia
INTERWAŁ
Paulina
   
20:00 – 20:50 CXWORX™
(mocny brzuch)
Kasia
INTERWAŁ
Paulina
CXWORX™
(mocny brzuch)
Kasia
BODY BALANCE
Paulina
   

wszystkie zajęcia fitness na zapisy

Fitness:

 

Formy dynamiczne

INTERWAŁ – intensywny trening, który łączy naprzemiennie ćwiczenia cardio (wzmacniającymi układ sercowo-naczyniowy i redukującymi tkankę tłuszczową) z ćwiczeniami wzmacniającymi (kształtującymi i ujędrniającymi sylwetkę). Podczas treningu interwałowego łączone są ćwiczenia siłowe z układem aerobowym. Polecany osobom, które nie lubią skomplikowanych układów choreograficznych, a zależy im na energicznych ćwiczeniach. Dynamiczna część zajęć polega na rozgrzaniu organizmu oraz podniesieniu tętna, co uruchamia proces spalania tkanki tłuszczowej. Część wolna wykorzystywana jest do kształtowania, modelowania i rzeźbienia poszczególnych partii mięśniowych. Przeplatane tempo nie pozwala organizmowi odpocząć aż do momentu relaksacji. Celem treningu jest poprawa wydolności układu krążenia oraz układu oddechowego, wzrost zdolności kondycyjnych organizmu i spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia dla wszystkich (zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn), którzy oczekują czegoś więcej od zajęć fitness.

 

Formy wzmacniające

BODYPUMP™ (jędrne ciało – małe ciężary, wielkie rezultaty) – to oryginalny program ćwiczeń z wykorzystaniem sztangi, który wzmocni i ukształtuje Twoje mięśnie. Piękna, wysportowana sylwetka to efekt treningów i wielu powtórzeń. BODYPUMP™ stosuje sprawdzoną formułę zwaną THE REP EFFECT™. Polega to na wykonywaniu ćwiczeń z wykorzystaniem umiarkowanych ciężarów, przy dużej liczbie powtórzeń. Dzięki temu spalasz tłuszcz, Twoje mięśnie stają się silniejsze, a kondycja coraz lepsza.
BODYPUMP™ to najlepszy i najszybszy sposób na osiągnięcie doskonałej sylwetki. Przysiady, podrzuty, wyciskanie będzie wyzwaniem dla głównych partii mięśni.

 

CXWORX™ (wymarzony brzuch, zdrowe, mocne plecy) – to dynamiczny trening oparty jest na wynikach najnowszych badań naukowych i łączy w sobie potencjał treningu personalnego z energią zajęć grupowych. Zajęcia trwają tylko 30 minut, ale maksymalnie angażują wszystkie mięśnie brzucha, pośladków i pleców. Ćwiczenia te wyszczuplają, zwiększają siłę, elastyczność, pomagają zapobiegać kontuzjom. Zajęcia dla wszystkich.

 

FAT KILLER – trening ogólnorozwojowy, który poprawia kondycję, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbi sylwetkę. Obwody złożone z kilku do kilkunastu ćwiczeń angażują naprzemiennie i z różną intensywnością poszczególne grupy mięśni. Trening przeznaczony dla kobiet i mężczyzn.

 

TBC – (Total Body Condition) – zajęcia prowadzone w zmiennym tempie. Część dynamiczna nastawiona jest na maksymalne rozgrzanie ciała oraz podniesienie tętna w celu rozpoczęcia procesu spalania. Część wolna skoncentrowana jest na kształtowaniu poszczególnych partii mięśniowych. Przeplatanie się dwóch różnych prędkości powoduje, że proces spalania utrzymany jest przez cały czas trwania zajęć. Zajęcia podnoszą wydolność układu oddechowego i krążenia. Krótkie, nieskomplikowane układy choreograficzne zarówno mobilizują ciało do ciężkiej pracy jak i dają chwilę wytchnienia po wielu powtórzeniach ćwiczeń. Dają poczucie progresji poprzez widoczny wzrost siły oraz wydolności.

 

ABT – (Abdominal, Buttocks, Thighs – brzuch, pośladki, uda) – zestaw ćwiczeń ze szczególnym uwzględnieniem mięśni: brzucha, pośladków oraz ud. Umiarkowane tempo pozwala na swobodne ćwiczenie i nie przeforsowanie się, co jest ważne dla osób początkujących. Ćwiczenia poprzedzone są rozgrzewką i zakończone ok. 5 min. rozciąganiem. Zajęcia dla wszystkich.

 

Formy relaksacyjno-wzmacniające

BODY BALANCE (harmonia ciała i ducha) – to doskonałe połączenie elementów jogi, tai chi i pilatesu, które wzmacniają siłę mięśni, poprawiają ruchomość stawów oraz zapewniają uczucie harmonii i równowagi. Zajęcia te obniżają poziom stresu i napięcia, a także poprawiają zdolność do koncentracji oraz sprawności umysłowej. Body Balance jest DLA KAŻDEGO bez względu na wiek. Dzięki wykonywaniu spokojnych, powolnych ćwiczeń nawet starsze osoby nie będą miały z nimi żadnego kłopotu i będą mogły zadbać o swoją sylwetkę.

 

Masaż rolkami – rolowanie pomaga odczuwać swoje ciało. To zdrowa rehabilitacja, dzięki której zmniejszamy napięcie, poprawiamy ukrwienie, stosujemy percepcję, zwiększamy zakres ruchu, przyspieszamy regenerację oraz zmniejszamy bolesność. Dopasowane indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego użytkownika zwiększają wydajność organizmu, a także poprawiają ogóle samopoczucie. Dedykowany nie tylko profesjonalnym sportowcom, ale wszystkim osobom zmagającym się z bólami przemęczeniowymi. Masaż rolką jest łatwy i może go wykonywać każdy, niezależnie od wieku czy poziomu wysportowania, poprzez wykorzystanie swojego ciężaru ciała.

 

Akademia seniora